Takmičenja 2015/2016

  • Srpski jezik i književnost

Književna olimpijada (republičko takmičenje)

Učesnici:

Anđela Cvetković I5, učenicu je pripremala Dragica Anđelković, prof. srpskog jezika i književnosti.

Milica Marjanović I4, I mesto, učenicu je pripremala Biljana Radmanović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Jelena Stojković I4, II mesto, učenicu je pripremala Biljana Radmanović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Jovana Ilić I4, učenicu je pripremala Biljana Radmanović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Jovana Krasić II1, učenicu je pripremala Ljiljana Denić, prof. srpskog jezika i književnosti.

Srpski jezik i jezička kultura (okružno takmičenje)

Miona Miljković I5,učenicu je pripremala Dragica Anđelković, prof. srpskog jezika i književnosti.

Milica Marjanović I4, učenicu je pripremala Biljana Radmanović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Anica Vrekić II4, učenicu je pripremala Marija Todorović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Marija Đurković III4, učenicu je pripremala Marija Todorović, prof. srpskog jezika i književnosti.

Republičko takmičenje

Miona Miljković I5, učenicu je pripremala Dragica Anđelković, prof. srpskog jezika i književnosti.

Na Republičkoj smotri recitatora učestvovala je Marija Milovanović III1, učenicu je pripremala Ljiljana Denić, prof. srpskog jezika i književnosti.

  • Matematika 

Okružno takmičenje

I razred: Tamara Rakićević I4, Ivan Stamenković I5, Luka Milojević I4

II razred: Isidora JovanovićII5, Đorđe Đurić, Tijana Mitić, Jelena Mladenović

III razred: Nedeljko Đukić, Nevena Vučković, Tamara Miladinović, Miloš Stojanović, Tamara Nikolić

Republičko takmičenje

Ivan Stamenković učenika je pripremala Tanja Đorđević, profesor matematike.

Nedeljko Đukić, učenika je pripremala Dobrila Popović, profesor matematike.

  • Fizičko vaspitanje

Košarka: I mesto na Opštinskom i Okružnom takmičenju i muška i ženska ekipa. Na Međuokružnom takmičenju ženska odbojkaška ekipa zauzela je treće, a muška ekipa je zauzela prvo mesto. Na Republičko takmičenju muška ekipa je osvojila II mesto.

Odbojka: II mesto na Opštinskom takmičenju i muška i ženska ekipa. 

Fudbal: muška ekipa je na Opštinskom takmičenju osvojila II mesto.

  • Hor Gimnazije sa prof. Tatjanom Cvetanović  je na Republičkoj smotri horova srednjih škola, održanoj u Gimnaziji ,,Jovan Jovanović Zmaj'' u Novom Sadu,  osvojio drugu nagradu. Na 3. Međunarodnom takmičenju „Aleksandar Nisis Morfidis“ u svojoj kategoriji sa 87 poena zauzeli su drugo mesto.
  • Na Republičkom takmičenju solo pevača Maja Bulatović I5 je osvojila II nagradu.
  • Sa predstavom „Isti život-drugo pakovanje “ učenik Đorđe Stošić IV1 dobio je nagradu za najbolju mušku ulogu na Pozorišnim susretima u Kragujevcu.
  • Strani jezik

Na Okružnom takmičenju iz engleskog jezika učestvovali su sledeći učenici:

Kostić Miloš IV1, Ilić JovanaIV1, Jovanović Milica IV1, Ilić Veljko IV3, Kostić Milena IV4, Jovanović Milica IV5 i Veličković Uroš IV5. Predmetni nastavnici učenika su Slavica Vukajlović i Nevena Kožović.

Na Okružnom takmičenju iz francuskog jezika učestvovali su sledeći učenici:

Jovanović Tamara IV1, Marić Mia IV1, Lazović Marija IV1, Nikolić Kristina IV4, Pantić Monika IV3 i Stojanović Marija IV3. Predmetni nastavnici učenika su Vojkan Tasković i Tatjana Grujović.

Na Republičko takmičenje iz francuskog jezika plasirala se Stojanović Marija IV3. Učenicu je pripremala Tatjana Grujović prof. francuskog jezika.

Na Republičkom takmičenju iz latinskog jezika učestvovala je Stojanović Nina. Učenicu je pripremala Milunka Marković, prof. latinskog jezika.