Takmičenja u školskoj 2012/2013. godini

• Hor gimnazije je osvojio prvo mesto na republičkoj smotri horova gimnazija i srednjih stručnih škola u Novom Sadu.
  • Učesnici kviza "EVROPA TO SI TI", na okružnom takmičenju osvojili I mesto, na regionalnom III (Veličković Aleksandar, Disić Anđela i Miljković Petar).
  • Na konkursu Crvenog krsta "KRV ŽIVOT ZNAČI" u kategoriji literarnih radova, učenica Gimnazije je osvojila nagradu (Anđela Miljković)
  • Učenici koji su učestvovali na republičkom takmičenju iz stranih jezika:

Franucski jezik: Žugić Danica, Lukić Isidora i Stošic Milica

Engleski jeziк: Stanković Sava i Drobnjaković Andrija

• Učenici koji su učestvovali na republičkom takmičenju iz istorije: Joksimović Veselin, Popović Anđela i Radovanović Dušan.
  • Na republičku smotru recitatora se plasirala Aleksandra Đorđević.
  • Na književnoj olimpijadi učestvovala je Disić Anđela.
  • Učenica Zdravković Anđela ostvarila je rezultat za plasman na republičko takmičenje.
  • Na takmičenju u izradi igrica, u finalu je učestvovao učenik Stevica Stojković.
  • Dramski studio Gimnazije osvojio je više prvih nagrada na državnom takmičenju u Kragujevcu:

Specijalna nagrada za glumu: Kristina Kožović

Najbolja ženska uloga: Aleksandra Đorđević

Treća nagrada publike za kolektivnu igru

• Na međunarodnom takmičenju u Istanbulu iz prirodnih nauka učestvovala su dva učenika naše gimnazije iz oblasti biologije: Jančić Dimitrije i Knežević Jovana.
  • Na republičkom takmičenju iz matematike učestvovala su dva učenika (Ivan Milenković)