Saradnja Gimnazije sa privredom grada se nastavlja

U petak, 12-og decembra, posle petog časa odeljenje II5 je sa svojim profesorom fizike, posetilo dva proizvodna preduzeća: ČIP i Gama konsalting. Posle kratkog upoznavanja sa poslovanjem ovih preduzeća, usledio je i obilazak pogona. Učenici su neposredno mogli videti kako izgleda proces proizvodnje i koliko se fizika primenjuje u različitim postupcima. Osim klasične obrade metala, posebno interesovanje izazvala je plastifikacija gotovih proizvoda. Profesor Branislav Rosić ovime nastavlja saradnju Gimnazije s privredom grada, posle već učinjene posete našoj školi vlasnika livnice Metalurg. U planu je i dalje proširenje saradnje, sa kompanijom Leoni, a možda i još nekom od uspešnih proizvodnih firmi u Prokuplju.