Још један пласман на Републичком такмичењу из српског језика, са најдужом традицијом

Републичко такмичење из српског језика и језичке културе за средње школе одржано је 26.05.2019. у Тршићу. На Окружном такмичењу су се за одлазак у Тршић избориле само ученице Гимназије:  Сара Радосављевић(II разред), Милица Радовановић(I разред) и Бојана Лукић (I разред). Сара Радосављевић је освојила ТРЕЋЕ место и тако постала једина ученица из Топличког округа која се ове године изборила за пласман и на Републичком такмичењу. Све ученице за ово такмичење је припремала Марија Тодоровић, професор српског језика.

Такмичење из српског језика и језичке културе је такмичење са најдужом традицијом која траје 30 година.