Прво место!

Производња и продаја ручно рађених глинених посуда које “извлаче” сувишне масти из јела и омогућавају здравији оброк, пословна је идеја која је освојила прво место на националном финалу такмичења Пословни изазов одржаном 19. и 20. фебруара 2018. године у Београду. Такмичење је окупило 60 ученика из 44 средње школе из целе Србије који су победили на регионалним такмичењима реализованим у новембру и децембру прошле године.

Прво место освојио је тим бр. 4:

Милутин Милошевић (Гимназија, Прокупље), Марко Радуловић (Средња школа "Свети Ахилије", Ариље), Златица Павловић (Гимназија "Сава Шумановић", Шид), Јелица Станишић (Пољопривредна школа ПК "Београд")

На такмичењу је учествовала и Теодора Пантић, чији тим није успео да се пласира даље. Са ученицима ради професор физике Бранислав Росић.