Окружна такмичења у школској 2016/2017. години

На Окружном такмичењу из математике учествовали су следећи ученици:

I разред: Урош Јовановић I5, Андрија Петковић I5, II разред: Тамара Ракићевић II4, Иван Стаменковић II5, III разред: Исидора Јовановић III5, Марко Јовић III5, Јелена Младеновић III4, Тијана Митић III4, Ђорђе Ђурић III4, Милош Раденковић III4, IV разред: Недељко Ђукић, Дарко Денић, Милица Јовановић и Невена Вучковић. За Републичко такмичење пласирали су се: Андрија Петковић I5, Тамара Ракићевић II4 и Недељко Ђукић IV4.

На Међуокружном такмичењу из биологије учествовали су ученици: Милена Костић I5, Милица Марјановић II4, Теодора Пантић I5, Анђела Цветковић II5, Лазар Цакић II5, Небојша Ђурић IV4, Анастасија Ивановић IV4. За Републичко такмичење пласирали су се ученици Небојша Ђурић IV4 и Анастасија Ивановић IV4.

На Окружном такмичењу из страних језика учествовали су следећи ученици:

Енглески језик: Лука Милосављевић IV1, Ања Милосављевић IV3, Александра Благојевић IV3, Тања Радојевић IV4. За Републичко такмичење пласирали су се: Лука Милосављевић IV1,  Александра Благојевић IV3, Тања Радојевић IV4.

Француски језик: Ксенија Миленковић IV4, Небојша Ђурић IV4, Јелена Ђурић IV3, Милица Јовановић IV3, Марија Ђокић IV3. За Републичко такмичење пласирали су се:  Ксенија Миленковић IV4, Небојша Ђурић IV4, Јелена Ђурић IV3.

Руски језик: Недељко Ђукић IV4, Марија Ђурковић IV4, Невена Вучковић IV4.

На Међуокружном такмичењу у одбојци тим Гимназије је освојио 3. место.