Обележен Дан победе над фашизмом

Обележавање 9. маја, Дана Победе над фашизмом, у нашој школи се одвијало у две фазе, а обе се могу назвати општим именом „Час мира“.

Део Часа мира је пано „1945-2015, 70 лет свободы“ посвећен јубиларној годишњици Дана Победе. На њему је изражена радост Победе и како се тај дан обележава у савременој Русији.

Завршни део Часа мира су одржали ученици I2, I3, II1 и IV2 у холу школе 8. маја. У кратком обраћању ученицима, наставницима и гостима, они су указали на важност 9. маја Дана Победе над фашизмом, сетили се свих предака палих у борби против фашизма и изразили своју неизмерну захвалност.

Захваљујући привилегији да ови ученици уче руски језик као страни, били су у могућности да отпевају руску љубавно-патриотску песму „Катюша“ и на тај начин присутнима пренесу делић свечарске атмосфере која на Дан Победе влада међу свим грађанима Русије.

У осмишљавању и реализацији ове активности ученицима је помагала Зорица Ковачевић, професор руског језика.

С Днем Великой Победы! Ура! Ура! Ура!