Okružno takmičenje iz stranih jezika

Dana 15. 03. 2015. Gimnazija Prokuplje je bila domaćin Okružnog takmičenja iz stranih jezika. Organizatori takmičenja su Ministarstvo prosvete Republike Srbije i Društvo za strane jezike Srbije.
Učešće u takmičenju su uzeli učenici IV razreda iz sva tri strana jezika koji se u Gimnaziji uče. U znanju engleskog jezika su se ogledali: Marko Trkulja, Andrija Rakić, Jana Joksimović, Milan Kuč, Filip Stojanović, Valentina Milenković, Marko Aranđelović, Kristina Mijalković, Dimitrije Dinčić. Znanje francuskoj jezika su proveravali: Marina Milosavljević, Nikola Lazović i Andrijana Kocić. Poznavanje ruskog jezika je pokazivala Anđelka Orović. Predmetni nastavnici takmičara u poznavanju stranih jezika su: Valentina Prelić, Slavica Vukajlović, Tatjana Grujović, Vojkan Tasković i Zorica Kovačević.
Učenici IV2 odeljenja Marko Trkulja i Andrija Rakić su se plasirali na Republičko takmičenje u znanju iz engleskog jezika. Njihov predmetni nastavnik je Valentina Prelić, profesor engleskog jezika.