Литерарни конкурс

Гимназија у Прокупљу, поводом Савиндана расписује литерарни конкурс за све ученике средњих школа на тему

МОЛИТВА СВЕТОМЕ САВИ

Радове доставити школи до 25. јануара 2018. године. Резултати конкурса биће објављени на сајту школе, а најуспешнији радови награђени.

Ови Руси баш не мирују

Тек што је зазвонило за почетак нове школске 2017/2018. године, секција за руски језик се окупила, хитро „умила“ преко лета нахерен и мусав Руски зид, оплеменила га садржајем на тему „ Руска кухиња“ и „ Лутке у руским народним ношњама“, усвојила лексику из тих двеју области, открила за себе нове појмове и детаље из руске традиције и свакодневице. Вредне и немирне руке девојака из III1, које чине окосницу руске секције, су се умориле, али се на лицу појавио осмех задовољства због успешно реализоване идеје, завршеног посла и стеченог знања. Један од првих сведока најновије активности руске секције и први критичар је ВД директора наше школе Драгослав Минић.

I место на Републичком такмичењу

На Републичком такмичењу “Књижевна олимпијада” прво место освојиле су ученице Милица Марјановић II4 и Јелена Стојковић II4 и још једном потврдиле свој квалитет и прошлогодишњи успех. Ученице је припремала Биљана Радмановић, професор српског језика и књижевности.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Пласман на репуличко такмичење из српског језика и језичке културе оствариле су ученица првог разреда Даница Цветковић I2, коју је припремала Драгица Анђелковић проф. српског језика и књижевности и ученица трећег разреда Кристина Живковић III3, коју је припремала Марија Тодоровић проф. српског језика и књижевности.

Окружно такмичење из историје

На Окружном такничењу из историје, које је одржано 08.04.2017. године у Техничкој школи "15.мај", ученици II5 Милош Милић и Лазар Цакић су освојили III место и пласирали се на Републичко такмичење. Ученике је спремала Сузана Марковић, професор историје.

Милица и Јелена поново најбоље!

Велики успех остварили су наши ученици на Окружном такмичењу “Књижевна олимпијада”. Своје знање показало је десеторо ученика. Најуспешније су биле Милица Марјановић II4 и Јелена Стојковић II4, које су освојиле максималан број поена (20 поена). Ученице је припремала Биљана Радмановић, проф. српског језика и књижевности, као и Јану Милић I3 (18 поена) и Марију Митровић (17 поена). Пласман на Републичко такмичење остварили су и Урош Јовановић I5 (18 поена) и Милица Станисављевић I5 (18 поена) које је припремала Драгица Анђелковић проф. српског језика и књижевности, као и Марија Ковачевић III3 (19 поена) коју је припремала Марија Тодоровић проф. српског језика и књижевности.