I место на Републичком такмичењу

На Републичком такмичењу “Књижевна олимпијада” прво место освојиле су ученице Милица Марјановић II4 и Јелена Стојковић II4 и још једном потврдиле свој квалитет и прошлогодишњи успех. Ученице је припремала Биљана Радмановић, професор српског језика и књижевности.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Пласман на репуличко такмичење из српског језика и језичке културе оствариле су ученица првог разреда Даница Цветковић I2, коју је припремала Драгица Анђелковић проф. српског језика и књижевности и ученица трећег разреда Кристина Живковић III3, коју је припремала Марија Тодоровић проф. српског језика и књижевности.

Окружно такмичење из историје

На Окружном такничењу из историје, које је одржано 08.04.2017. године у Техничкој школи "15.мај", ученици II5 Милош Милић и Лазар Цакић су освојили III место и пласирали се на Републичко такмичење. Ученике је спремала Сузана Марковић, професор историје.

Милица и Јелена поново најбоље!

Велики успех остварили су наши ученици на Окружном такмичењу “Књижевна олимпијада”. Своје знање показало је десеторо ученика. Најуспешније су биле Милица Марјановић II4 и Јелена Стојковић II4, које су освојиле максималан број поена (20 поена). Ученице је припремала Биљана Радмановић, проф. српског језика и књижевности, као и Јану Милић I3 (18 поена) и Марију Митровић (17 поена). Пласман на Републичко такмичење остварили су и Урош Јовановић I5 (18 поена) и Милица Станисављевић I5 (18 поена) које је припремала Драгица Анђелковић проф. српског језика и књижевности, као и Марија Ковачевић III3 (19 поена) коју је припремала Марија Тодоровић проф. српског језика и књижевности.

Драмски студио Гимназије међу најбољима у Крагујевцу

Овогодишњи Позоришни сусрети ученика гимназија у Крагујевцу остаће у знаку Драмског студија Гимназије Прокупље, јер су гимназијалци својим драмским умећем освојили 5 награда. Такмичење је одржано у суботу 1. априла. Позоришни сусрети ученика гимназија Србије одржани су под слоганом “Уметност треба да дише”, а на репертоару се нашло 14 представа.

Представа “Бог”, по тексту Вудија Алена  освојила је 3. место за представу у целини, 1. место по оцени публике, награду за женску епизодну улогу (Марија Миловановић), награду за мушку епизодну улогу (Милутин Милошевић) и награду за ученичку режију.

Успеси наших ученика

На финалном такмичењу за Франкофону песму, које је ове године одржано у Нишу, прво место у категорији јуниорки освојила је Маја Булатовић, ученица II5.

На Државном првенству Републике Србије у џудоу, Данило Јовановић III5 је освојио бронзану медаљу.

Милутин Милошевић I4 и Душица Лазић II4, представљаће Србију и Прокупље, на Балканском финалу такмичења „Пословни изазов“ у организацији „Достигнућа младих“ . Они су на Државном првенству са својим екипама освојили треће, односно пето место и пласирали се у виши ранг такмичења.

На такмичењу младих беседника средњих школа одржаном 17.11.2016 године, у ПНГ "Стеван Сремац"  ученик наше школе, Илија Ђуровић II4, освојио је 3. награду.

Такмичења још увек трају. Ово је тек почетак!